Günİçinden - gunicinden.com
» 
Makyajla Sivilce Kapatma Teknikleri (Videolu Anlatım)
a aa
Tarih : 03 Mart 2012 17:02
Makyajla Sivilce Kapatma Teknikleri (Videolu Anlatım)
Makyajla Sivilce Kapatma Teknikleri (Videolu Anlatım)
reklam

2012,makyaj,teknikleri,yöntemleri,sivilce kapatmak,makyajla sivilce nasıl kapatılır,makyajla sivilce kapatma teknikleri,video,videolu anlatım,makyajla kusur kapatmak,fondöten kullanımıHangimiz zaman zaman cildimizle sorun yaşamıyor ki? Tabii ki böyle zamanlarda en büyük yardımı ürünlerinden almayı planlıyoruz. Ancak cilt sorunlarını makyajla kapatmaya çalışmak çoğu zaman daha büyük problemlere yol açabiliyor.

İşte, doğru bildiğimiz yanlışlarla ilgili tüyolar…

 

 

Makyaj öncesi uyguladığımız baz ürünlerin ve pudranın gözenekleri tıkadığı doğru değil. Aksine fondöten ve kapatıcı kalemler sivilceleri sadece görsel olarak yok etmiyor. İçeriklerindeki çinko ve salisikasit dolayısıyla daha hızlı iyileşmelerine yardımcı oluyor.

Matlaştırıcı bir baz ürün, cildin parlaklığını, yüzeydeki kızarıklığı alırken siyah noktaları da kamufle ediyor. Bunun için ideal ürünler arasındakapatıcı ve cilt tonu dengeleyici kalemler öne çıkıyor. Ardından uygulayacağınız transparan bir pudra makyajın da kalıcılığını artırıyor.

Sorunlu ciltlerde kompakt pudralar pek önerilmiyor. Cildiniz gün içinde parlamaya başladığında pudrayla fazla yağı almak mümkün. Ancak bunu sıkça yapmak makyajın lekelenmesine neden olabiliyor.

Sorunlu ciltlere yönelik birçok fondötenin içeriğinde cildin parlamasını bir süreliğine önleyici partiküller bulunsa da, gün boyunca mat bir cilt için transparan pudra kullanmakta fayda var. Bir küçük dipnot; uzmanlar, kapatıcı ürünlerin ‘komedogen’ olmamalarına özellikle dikkat etmenizi öneriyor.

Mükemmel bir makyajın anahtarı olan baz ürünler cilt iritasyonunu önleyici parfümsüz içeriklerden oluşuyor. Erken yaşlanmaya karşı kozmetik markaları yeni nesil baz ürünlerine ayrıca UV koruma da eklemeye başladılar. Tabii ki, E ve bazen C vitamininin de serbest radikallere karşı ürünlerin içeriklerinde yer almaya başladığını ekleyelim. Kadınlar için artık makyajın vazgeçilmez bir parçasına dönüşen baz ürünler, tıpkı bakım kremleri gibi çalışıyor. Lecitin, proteinler ve bitkisel yağlar gibi nemledirici bileşenleriyle cildin daha yumuşak ve parlak görünmesini sağlıyorlar. Cildin kendi yağları seramid’le cilt bariyeri güçlendiriliyor ve cilt zararlı dış etkenlerden korunmuş oluyor.

DİĞER KADINLAR HABERLERİ

  • Sevgiliye En Güzel Aşk Sözleri 2012

   Sevgiliye En Güzel Aşk Sözleri 2012

   Sevgiliye En Güzel Aşk Mesajları-Sözleri Sevgiliye Güzel Aşk Sözleri 2012 En güzel aşk sözleri-en güzel sevgi sözleri-sms sözleri       *Yol sen olsan yorulmadan yürürüm,...

  • Yeniden Başlayalım Başvuru Formu ve İletişim

   Yeniden Başlayalım Başvuru Formu ve İl...

   Yeniden Başlayalım Programına Nasıl Başvururum? Yeniden Başlayalım Başvuru Formu Yeniden Başlayalım Telefon Numaraları Yeniden Başlayalım İletişim...   Çeşitli sorunlarla boğuşan,...

  • 2012 Pardesü Modelleri (Tüm Marka ve Koleksiyonlar)

   2012 Pardesü Modelleri (Tüm Marka ve K...

   2012 Pardesü Modelleri Tüm Markaların Koleksiyonları Geniş derlemeye yazının devamından...

  • 2012 Dekorasyon Ve Mobilya Trendleri

   2012 Dekorasyon Ve Mobilya Trendleri

   2012 yılının dekorasyon trendlerinin bir kısmı da, “geçmişe dönüş” esintilerinin yoğun olarak hissedildiği ve doğallığın başrolü oynadığı tasarımlarla belirgin hale geliyor. Mobilyaların da dekorasyon...

  • Adeko 9 Özellikleri Ve Kullanımı (Detaylı Anlatım)

   Adeko 9 Özellikleri Ve Kullanımı (Deta...

   ADeko Mutfak programı, 1995 yılından beri Hazır Mutfak sektöründeki lider firmalarla birlikte yürütülen çalışmalarla bugüne gelmiş bir tasarım, sunum ve imalat programıdır. Bu programın tüm özellikleri...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.